Скоро стратують три крси в Центрі PhotoCULT

теґи: история фотографии, фотография, Фотографія

 

Вже зовсім скоро стратують три крси в Центрі PhotoCULT: "Історія фотографії", "Історія критичної думки про фотографію" и "Художнє мислення". Слухачам культурного фотографічного центру пропонується чудова можливість вивчати 3 аспекти фотографії комплексно. 

Фото: Дебора Турбевіль

Курс "Історія фотографії"

03 лютого – 23 червня

Унікальний курс лекцій з історії фотографії, розроблений спеціально для Культурного фотографічного центру PhotoCULT.

Лекції розраховані на всіх, хто цікавиться візуальним мистецтвом і зокрема фотографією, як одним з його проявів. Слухачі курсу зможуть отримати вичерпні академічні знання про те, як народжувалася і розвивалася фотографія, а також про сучасні її тенденції. Лектор торкнеться загальнотеоретичних питань стосовно ролі фотографії в масовій свідомості та в  свідомості окремої людини, питання стосовно  місця фотографії у контексті історії мистецтв і актуального мистецтва, а також феномену «фотографії» з точки зору мистецтвознавчої, філософської та соціальної критики.

Програма курсу складає 20 лекцій. Окрім лекційної частини, кожне заняття містить дискусійну частину. Під час дискусій слухачі матимуть змогу висловлювати свої міркування з приводу заданих тем, розбирати творчість окремих фотографів, вчитися аналізувати та формулювати власні думки у вигляді коротких есе.

Лектор: Вікторія Мироненко – мистецтвознавець, спеціаліст у галузі історії фотографії, викладач історії фотографії, учасник науково-практичних конференцій, автор наукових публікацій в спеціальних виданнях.

Тривалість: 5 місяців

Деталі 

 

Фото: Карл Блоссфельд

 

Курс лекцій: «Історія критичної думки про фотографію»
27 січня – 10 лютого
 

 

Що таке фотографія?

Який її вплив на наше повсякденне життя?

Хто і навіщо досліджує фотографію і чому її вважають культурним феноменом?

Представляємо вашій увазі короткий курс лекцій з Історії критичної думки про фотографію, ціль котрого відповісти на запитання, що виникають навколо феномену фотографії, ознайомити слухачів з основними етапами розвитку критичних теорій, доторкнутися до найбільш важливих дослідженнь 20 століття. На лекціях курсу ви дізнаєтесь про ідеї таких теоретиків як Вальтер Бен’ямін, Ролан Барт, Сюзен Зонтаг, Вілем Флюссер, Розалінда Краусс, Марі-Жозе Мондзен та інші, а також про інтелектуальний феномен їх виникнення. На лекціях буде розглядатися питання значущості критичних теорій для сучасної практики культурного процесу.

Ведучий лектор: Вишеславський Гліб — художник, мистецтвознавець. У 80-ті – засновник однієї з перших галерей сучасного мистецтва в Москві – «Клуб 1/1». В 90-ті – головний редактор журналу «Terra Incognita», в 2000-них — головний редактор журналу «Галерея». У 2003 р. співзасновник та спів куратор бієнале «Місяць фотографії у Києві». Науковий співробітник лабораторії естетики Інституту проблем сучасного мистецтва

Деталі

 

Курс "Художнє ислення"

02 лютого – 23 червня
 

 

Це освітній курс з розвитку здібностей мислити художньо (образами) та використання фотокамери як творчого інструменту. Результатом навчання на курсі є створені учасниками виставкові проекти, готові для подальшого просування в світі арт-фотографії. Курс «Художнє мислення» складається з двох семестрів, на які попередньо здійснюється відбір учасників. За підсумками кожного семестру учасникам видається сертифікат про прослухані лекції та реалізовані проекти.

В подальшому проекти учасників, які успішно завершили курс навчання, отримують підтримку Центру PhotoCULT у вигляді ініціативи Центру в організації персональних виставок в галереях і на фестивалях в Україні та за кордоном, рекомендацій проектів для участі в резиденціях, конкурсах, часткової фінансової підтримки реалізації проектів, інше.

 

Майстерня:

Олександр Ляпін – фотограф, критик, мистецтвознавець, лектор, журналіст, куратор багатьох проектів, в тому числі славнозвісної виставки «Вбити фотографію», куратор фото-проектів в «Я Галереї», головний редактор сайту Foto.ua, журналу «Символ».

Деталі